Zapobieganie dziecięcym przeziębieniom

Lepiej zapobiegać niż leczyć – takiego zdania jest większość lekarzy, przynajmniej jeśli chodzi o przeziębienia u dzieci. Złapane przeziębienie prowadzi do osłabienia układu immunologicznego dziecka, w wyniku czego organizm stanowi pożywkę dla wirusów i bakterii. Chcąc zapobiec łapaniu infekcji przez naszego maluszka, należy zadbać o jego codzienne odżywianie, sposób ubierania oraz odpowiednio hartować młody organizm.

Najlepszy sposób ubierania dziecka w czasie mroźnych dni to tak zwana cebulka. Kilka warstw ubrań pozwoli na zdjęcie dodatkowego swetra w razie przegrzania lub nałożenie go, jeśli temperatura znacząco spadła.

Dotknięcie karku dziecka to najlepszy sposób na przekonanie się czy nie jest mu za gorąco lub za zimno.

Odporność u dziecka można stymulować za pomocą wprowadzania odpowiedniego pożywienia do codziennej diety. Na pewno nie powinno zabraknąć w niej produktów bogatych w witaminę C, a także cebuli, czosnku, malin oraz miodu. Jeżeli nasze dziecko jest klasycznym przykładem niejadka, który nie lubi owoców i warzyw, nie pozostaje nic innego jak zakup preparatów multiwitaminowych, jakie dostępne są w aptekach.

Unikaj dużych skupisk ludzi

Działaniem prewencyjnym jest również unikanie gromadnych miejsc publicznych, w których aż roi się od wirusów. Jeśli w przedszkolu kilka dzieci już zachorowało, wskazanym jest, aby pozostawić malucha na kilka dni w domu.

Przygotuj dziecko na zimne dni zawczasu

Przeziębienie u dzieci to często wynik niedostosowania organizmu do zbliżających się warunków w czasie jesiennych i zimowych dni. Gwałtowne działanie niskich temperatur, wiatru i pluchy jest dla organizmu nieprzystosowanego malucha prawdziwym wstrząsem. Jeszcze przed nastaniem najzimniejszych dni w roku, warto wybierać się na spacery z dzieckiem nawet w czasie niepogodnych dni.

Temperatura pokoju idealna dla dziecka

Temperatura panująca w pokoju nie powinna przekraczać 22 stopni Celsjusza. Jeżeli pomimo naszych starań przeziębienie u dziecka dojdzie do skutku, pamiętajmy o naturalnych sposobach walki z infekcjami.  W razie takiej potrzeby, pediatra może przepisać witaminy wspierające zwalczanie przeziębienia u dzieci.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Zapobieganie dziecięcym przeziębieniom, 5.0 out of 5 based on 1 rating
About the Author