Specyfika wybielania zębów

Wybielanie zębów to często wykonywany zabieg w gabinetach dentystycznych. Dbałość o piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko kwestia wyleczenia wszelkich ubytków. Ważne jest dopełnienie uśmiechu jego naturalną bielą. Zabiegi wykonywane są na różne sposoby często przed przystąpieniem do wybielania zębów konieczna stać się może wizyta kontrolna.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wyleczyć wszelkie ubytki w zębinie oraz powyrywać zęby nienadające się już do leczenia. Dla niecierpliwych osób ważna informacja jest taka, że niektóre sposoby na wybielanie zębów mogą być stosowane zanim wszystkie ubytki zostaną wyleczone. Chodzi tutaj o drobne uszkodzenia.

Zalety wybielania zębów

Wybielanie zębów sprawi, że staniemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. O dziwo piękny uśmiech ma kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o naszą samoocenę. Podstawową metodą wybielania zębów jest piaskowanie, które polega na ścieraniu wierzchniej warstwy ze szkliwa. Po pierwsze ważne jest dokładne usunięcie kamienia nazębnego tak, aby nie uszkodzić przy tym delikatnego szkliwa, gdyż ono się nie regeneruje. Później konieczne jest pozbycie się przebarwień związanych z codziennym paleniem tytoniu czy piciem kawy. Te dwa elementy znacząco wpływają na biel zębów. Również codzienne szczotkowanie może zapobiegać powstawaniu przebarwień. Dodatkową metodą jest używanie gumy do żucia po każdym posiłku jeżeli nie ma możliwości umycia zębów.

Wybielanie zębów to zwykle jednorazowy zabieg wykonywany w gabinetach dentystycznych. Wymaga dokładnego oczyszczenia szkliwa i czasami zastosowania preparatów wybielających i specjalnej lampy utrwalającej efekt. Do niedawna można było wybielać zęby jedynie do ich pierwotnego odcienia. Niestety niektórzy z nas mają naturalnie dość żółte zęby. Jednak obecna technologia pozwala odbarwić szkliwo zębów znacznie poprawiając ich biel.

Piękny i zdrowy uśmiech sprawi, że staniemy się dużo bardziej pewni siebie i zadowoleni z życia. Wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważny tak więc piękny uśmiech sprawi, że częściej będziemy mogli być zadowoleni z życia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Specyfika wybielania zębów, 5.0 out of 5 based on 1 rating
About the Author