Jaka żywność obniża cholesterol?

Problemy z układem krwionośnym ma coraz więcej ludzi w wieku 40-60 lat. Niezdrowy tryb życia, na który składa się jedzenie byle jak i często w pośpiechu, palenie i brak ruchu, przekładają się na zwiększone ryzyko zachorowania na miażdżycę, cukrzycę czy ostatecznie na zawał serca.

Temu wszystkiemu może zaradzić odpowiednia dieta. Cholesterol przez to nie będzie odkładał się w naszych naczyniach krwionośnych. Orzechy włoskie Te niepozorne orzechy o cierpkim smaku posiadają kwasy z grupy omega-3, których działanie rozpuszcza cholesterol. Dieta bogata w te orzechy sprawi, że będzie sukcesywnie zmniejszał się poziom cholesterolu ogólnie, a zwłaszcza „złego” cholesterolu LDL, który odpowiada za powikłania kardiologiczne. Soja niegotowana Popularna w Azji, w Polsce jeszcze nie przebiła się powszechności kaszy gryczanej czy ziemniaków, lecz już możliwa do kupienia w postaci gotowych produktów. Soja jest kluczem do tego, aby zdrową była nasza dieta. Cholesterol obniża się o 9% podczas stosowania niegotowanej soi w produktach.

Bardzo często używany czosnek do potraw z mięs i zup dalej nie jest spożywany w odpowiednich ilościach. Czosnek obniża cholesterol LDL, a podnosi jego dobry odpowiednik zwany high-density lipoproteins.

Jabłka są nie tylko doskonałym źródłem witamin, lecz także przeciwutleniaczy i pektyn. Ich obecność w organizmie pozwala na oczyszczanie organizmu ze zbędnych elementów, a zwłaszcza toksyn. Dodatkowo spożywanie jabłek pobudza perystaltykę jelit, co usprawnia usuwanie tłuszczy i złogów z naszych jelit. Łosoś, bodajże najbogatsze źródło kwasów omega-3

Dieta bogata w łososia obniża cholesterol. Pamiętajmy jednak, że nie należy przesadzać ze spożywaniem tej ryby, ponieważ sama w sobie jest bogata w tłuszcz. Zielone warzywa Wszelkie sałaty, fasolki i brokuły sprawdziły się w badaniach dietetycznych. Osoby spożywające od 3 do 4 porcji warzyw zielonych dziennie notowały, że pomogła im ta dieta, a cholesterol sukcesywnie spadał.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
About the Author