Ultrasonografia – całkowicie bezpieczne badanie

Dwudziesty pierwszy wiek obfituje w udogodnienia, dzięki poczynionym osiągnięciom technologicznym. Technologia jest coraz bardziej powszechna, a w niektórych sytuacjach niezbędna, jak choćby w medycynie, do zbadania i zobrazowania organów wewnętrznych. Technologia może służyć również jako narzędzie, w dobrym celu, pomagając człowiekowi zobaczyć to, czego się zwykłym ludzkim okiem nie da. Jednym z takich osiągnięć jest ultrasonografia, polegającym na przenikaniu ultradźwięków do wnętrza organizmu. Odbijające się fale od struktur, czyli od mięśni, narządów wewnętrznych, kości, wracają do głowicy i na ekranie pojawia się obraz.

Rodzaje usg które można przeprowadzić

badanie-piersi

Dzięki temu, możemy wykonać USG kolana, z którego szczególnie korzystają sportowcy, po różnych kontuzjach, jak również starsze osoby, w celu zbadania stanu chrząstek stawu kolanowego i rozwoju postępującej jej degradacji, w procesie różnego rodzaju zwyrodnień. Aparat ultrasonograficzny, nie ogranicza się jedynie do kolana, gdyż dzięki niemu można wykonać USG serca. Nie trzeba już całego pacjenta otwierać, by zobaczyć jak pracuje serce, ale wykonać badanie, które zwie się „Echo serca”. Wielu kobietom po czterdziestym roku życia, zaleca się aby co jakiś czas wykonywały zabieg zwanym mammografia. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak USG piersi.

Jest to metoda o tyle lepsza od mammografii, że nie emituje promieniowania rentgenowskiego, który może przyczynić się do powstania raka piersi. USG piersi jest to metoda nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna, gdyż ultrasonograf emituje tylko i wyłącznie wiązki fal ultradźwięków, nie wywołujące skutków ubocznych. Istnieje takie powiedzenie, że zdrowie jest najważniejsze i jest to prawda, a dzięki osiągnięciom technologicznym, możemy w bezpieczny sposób wnikać do organizmu poddając go badania w celu sprawdzenia jego stanu w czasie rzeczywistym. Jeszcze sto lat temu, wiele diagnoz zostało postawionych nietrafnie, co miało oczywiście fatalne skutki dla zdrowia pacjentów. Dzisiaj można wykryć niewielkie guzki już na bardzo wczesnym etapie. Korzystajmy z osiągnięć technicznych, a szczególnie w medycynie. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://salvemedica.pl/usg

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
< Previous Article
Skóro oddychaj
About the Author