Dlaczego warto zainwestować w implanty zębowe?

Ubytki w zębach nie tylko powodują dyskomfort podczas jedzenia, ale także podczas uśmiechania się. Na szczęście istnieją bardzo skuteczne metody wypełniania pustych miejsc po utracie zęba. A jedną z takich metod są implanty.
Jeśli mieszkasz we Wrocławiu i tam właśnie starasz się znaleźć specjalistę, który zajmuje się implantologią, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej. Jeżeli wpiszesz w nią frazę implanty we Wrocławiu, znajdziesz adresy firm, które taką właśnie usługę świadczą. I, co więcej, znajdziesz wiele firm, których oferty możesz porównać pod kątem Twoich oczekiwań czy możliwości finansowych. Wracając jednak to kwestii tego, dlaczego warto zainwestować w implanty, należy w pierwszej kolejności powiedzieć, że ich stosowanie to zarówno wymiar estetyczny, jak i prozdrowotny.

Zalety stosowania implantologii stomatologicznej

Podstawową zaletą, która sprawia, że implanty stają się coraz bardziej popularne, jest ich podobieństwo do zębów naturalnych. Są tak samo estetyczne i tak samo funkcjonalne, a wykorzystany do ich produkcji materiał jest w pełni bezpieczny dla organizmu i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Taki implant elegancko wygląda, doskonale radzi sobie z funkcjami gryzienia i przeżuwania i nie powoduje dyskomfortu podczas jedzenia.
Drugą ważną zaletą jest stosowanie implantów bez ingerencji w sąsiednie zęby, co ma miejsce podczas stosowania protez. Aby się zmieściły i dobrze pasowały często trzeba piłować zdrowe zęby, co narusza ich strukturę i w efekcie czyni bardziej podatnymi na szkodliwe działanie bakterii. Implanty nie wymagają takich działań, są więc znacznie bardziej zdrowsze.

Proces zakładania implantów zębowych został przedstawiony na poniższym filmie:

Mówiąc o ich zaletach należy powiedzieć również o przeciwdziałaniu zanikowi kości, co ma miejsce w przypadku sztucznych protez. Proteaza to bowiem jedynie korona zęba, podczas gdy implant to również imitacja korzenia. Dzięki temu kość nadal pracuje, zachowując swój naturalny kształt.
Osoby, które mogą sobie pozwolić na implanty montowane we Wrocławiu, powinni skorzystać z takiej możliwości. Jest nie tylko bezpieczna, ale i bardzo komfortowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Next Article >
About the Author