Czy paski wybielające zęby sa skuteczne?

Nie jest żadną tajemnicą, że wybielanie zębów nie jest skierowane tylko do osób majętnych. Sytuacja diametralnie się zmieniła, bo przecież jeszcze nie tak dawno, wybielanie zębów wykonywało się w klinikach dentystycznych lub u samych dentystów. W danej chwili na rynku mamy dostępnych przynajmniej kilkanaście metod wybielających i wszystkie z nich przeznaczone są do wybielania zębów warunkach domowych.

Wśród wielu metod jedną z najpopularniejszych jest ta, która wcześniej była popularna w USA. Są to paski do wybielania zębów, które przede wszystkim charakteryzują się prostotą użycia. Aby skorzystać z tego rozwiązania wystarczy nalepić pasek z żelem wybielającym i pozostawić na zębach na około 30 minut. Ważne jest to, że kuracje można zakończyć w dowolnym momencie, a proces można powtarzać do osiągnięcia zamierzonego rezultatu.

Paski wybielające wykorzystywane są też w celu utrzymania rezultatu wcześniejszego wybielania, z kolei dentyści używają tej metody jako podkładu od którego powinno rozpoczynać się terapię wybielającą. Głównym celem wybielania zębów jest usunięcie przebarwień powstałych na zębach z powodu konsumpcji produktów spożywczych jak herbata, kawa, palenie papierosów, wieku czy zażywania niektórych rodzajów leków.

W samym procesie wybielania zębów środek wybielający jaki wykorzystywany jest na paskach przeciska się przez szkliwo i zębinę, wybielając zęby. Powstałe na zębach przebarwienie pozostaje, jednak jest ono wybielane podczas każdej 30 minutowej sesji.

Nowoczesna, sprawdzona i bezpieczna metoda jest sposobem posiadającym bardzo mało działań ubocznych. Niektóre z osób które zdecydowały się na przeprowadzenie kuracji mogą odczuwać podrażnienie w zębach, jednak można temu zapobiec stosując produkty bogate w fluor. Osoby stosujące preparaty wybielające musza mieć świadomość, że rezultat jest sprawą indywidualną i zależy od długości i częstotliwości terapii czy częstego wybielania zębów. Rezultat w przypadku większości osób widoczny jest po kilku dniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
About the Author