Protetyka zaawansowana, czyli implanty

protetyka tradycyjnaPrzywykliśmy postrzegać protezy jako element zastępujący widoczną część zęba, jego koronę. Tymczasem tracąc ząb, tracimy również korzeń, a on również wykonuje sporo pracy, to korzenie zębów są odpowiedzialne za stymulację tkanek.

Implanty zębów są de facto protezami korzeni, a dopiero na nich nadbudowuje się koronę w zasadzie w sposób podobny do tradycyjnego protezowania, tyle tylko, że w przypadku implantacji mocowanie wygląda nieco inaczej. Co ciekawe implanty można wykorzystać również jako podbudowę pod mosty protetyczne, dzięki czemu rozwiązanie to staje się nieco bardziej funkcjonalne i tańsze.
Co do zastosowania tych najnowocześniejszych protez mogą pojawić się przeciwwskazania, ale jeśli takowe istnieją – tradycyjne protezy w zupełności powinny wystarczyć.

Protetyka na implantach

Protetyka posługuje się różnymi rodzajami protez. Najnowocześniejszymi i najlepszymi z nich są implanty. Wydaje się, że główną barierą decydującą o ilości wykonywanych zabiegów implantacji jest cena. Jednak to nie do końca prawda, bowiem coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że implanty są przede wszystkim zabezpieczeniem dla naszych zębów i należy je postrzegać jako inwestycję w zdrowie, a nie zwykłą fanaberię.

Skoro jesteśmy w stanie wydawać mnóstwo pieniędzy na zabiegi estetyczne (wybielanie zębów czy licówki) to tym bardziej jesteśmy w stanie pozwolić sobie na porządne, dobre jakościowo protezy, czyli m.in. implanty, ale… ale wciąż zbyt rzadko je wybieramy pomimo iż z ich dostępnością nie ma żadnego problemu. Dlaczego?

Protetyka – obawy

proteza-zębowa-ilustracjaBardzo często jest to kwestia obaw o to, że implanty po wszczepieniu będą wyczuwalne, jednak każdy dentysta wykonujący zabieg zapewni nas, że nie ma takiej możliwości. Osoby obawiające się takich „zjawisk” wybierają protezy tradycyjne. Tymczasem implanty są lepsze, bo o ile tradycyjne protezy wciąż są typowym ciałem obcym, to jeśli chodzi o implanty – zostają one obudowane przez kości. Implant staje się integralną częścią organizmu i jako taki jest niewyczuwalny.

W przypadku pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z jednym z czołowych stomatologów w branży protetycznej, którego specjalnością jest protetyka w Krakowie.

Przeciwwskazania

Może też zdarzyć się tak, że dentysta odmówi przeprowadzenia implantacji z uwagi na przeciwwskazania zdrowotne lub higieniczne. Osoby, które o zęby nie dbają lub u których występują przeciwwskazania ogólno zdrowotne (i / lub miejscowe) są właściwie skazane na tradycyjne protezy. Tradycyjna protetyka wiąż ma więc zastosowanie.

A jak to jest z cenami?

Na tle innych usług stomatologicznych i protetycznych implanty niestety są dość drogie. Z drugiej strony jednak typowa, tradycyjna protetyka również może posługiwać się bardzo drogimi materiałami. Implantacja może więc okazać się relatywnie tania, a na pewno nie tak droga, jak mogłoby się wydawać. Na jej korzyść przemawia poza tym fakt, że spośród wszystkich protez implanty są rozwiązaniem najtrwalszym, a efekty wielu innych zabiegów protetycznych mogą utrzymywać się znacznie krócej niż efekt implantacji. Implanty, o które będziemy dbać mogą stać się tymi protezami, które posłużą nam bezterminowo!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
About the Author