Implanty a chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to bardzo szeroko pojęte zagadnienie. Jedna z jej głównych aspektów wytłaczając zbiegi ekstrakcyjne czyli usuwanie skomplikowanych przypadków w nienadających się do leczenia zębach, jest dział zajmujący się implantami.

Co to takiego są implanty zębowe?

Otóż implant to tytanowy sztuczny korzeń zęba, który ma stać się w przyszłości integralną częścią naszego uzębienia. Gdy implant całkowicie zrośnie się z kością, służy wtedy, jako korzeń zęba. Jest to najważniejsza czynność w chirurgii implantowej więc tylko dobrze wykwalifikowani i doświadczeni chirurdzy szczękowi powinni wykonywać takie zabiegi. Sposoby wszczepiania implantów są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta, gdyż nie istnieją dwa identyczne systemy uzębienia, stąd nie ma uniwersalności w tej dziedzinie chirurgii stomatologicznej.
Od dobrze osadzonego implanta zależy dalsze pozytywne leczenie stomatologiczne pacjenta. Zaleta implantów jest komfort jaki daje nam uzupełnienie brakującego uzębienia, ale i estetykę w naszym wyglądzie bo przecież twarz to ta cześć ciała na którą zwracamy szczególną uwagę.

dentysta-chirurg-stomatolog

A jak przebiega zabieg wszczepiający implanty?

Na implant może sobie pozwolić każdy kto ma choć brak jednego zęba, i jego dyskomfort bardzo przeszkadza w codziennym życiu. Zabieg wszczepiania implantów składa się z dwóch części. Część chirurgiczna, jaka nasz najbardziej interesuje, to zabieg wykonywany w narkozie w 100 % bezbolesny polegający na wszczepieniu tytanowych elementów. Jest ich zazwyczaj kilka od 6 do 8, jeśli ma to być stale i niezawodne połączenie. Zabieg taki może potrwać w zależności od komplikacji od 2 do 3 godzin. Jest to najważniejsza część zabiegu implantologicznego, po której w zależności od organizmu musimy poczekać około pół roku na dalszy jej etap, jakim będzie protetyka, czyli odbudowa właściwego już zęba. Implantów możemy wstawiać kilka, kilkanaście, w zależności od naszej sytuacji materialnej, i oczywiście naszego organizmu, oraz stanu jamy ustnej, która musi być idealna. Implantu, który nie będzie odrzucał obcych ciał.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
About the Author